Jaki rozmiar pościeli do łóżeczka niemowlęcego ??
Jaki rozmiar pościeli do łóżeczka niemowlęcego ??

Jaki rozmiar pościeli do łóżeczka niemowlęcego ??

 

To jedno z najczęściej zadawanych przez Was pytań. Postaram się na nie po krótce odpowiedzieć aby ułatwić Wam wybór.

Pościel niemowlęca to jedno z najważniejszych akcesoriów jakie powinny znaleźć się w wyprawce maluszka. Wiadomo, że dziecko zaraz po urodzeniu śpi właściwie cały czas. Budzi się wyłącznie na jedzenie: potrafi spać nawet 18–20 godzin na dobę.

Często młoda mama staje przed dylematem : pościel z wypełnieniem czy bez? jaki rozmiar kołderki i poduszki będzie odpowiedni dla takiego maluszka ? To wszystko postaram się wyjaśnić poniżej.

Znajdziecie u nas 3 rozmiary pościeli z wypełnieniem zaszytym na stałe :

*75X100 cm 30x40 cm lub 60x40 cm

*120x90 60x40 cm

*100x135 60x40 cm

Najczęściej wybieranym i polecanym rozmiarem pościeli na START jest kołderka 75x100 cm i poduszka 30x40 cm lub 60x40 cm ( na całą szerokość łóżeczka). Taki wymiar kołderki będzie idealnie pasował do łóżeczka o standardowych wymiarach 60x120 cm. Kołderka bez zakładki i poduszka 30x40 cm nieco odkrywa boki materacyka, dlatego możecie zastąpić ją szerszą poduszką 60x40 cm która będzie już na całą szerokość łóżeczka. Ten rozmiar będzie idealny dla dziecka do 2 roku życia. W późniejszym okresie może posłużyć jako kocyk do spacerówki np do okrycia nóżek. Po tym czasie będzie trzeba pomyśleć o większym rozmiarze.

Często zamiast małej pościeli od razu wybieracie rozmiar 90x120 cm który posłuży dłużej dla maluszka nawet do 4 roku życia. Będzie pasował do łóżeczka niemowlęcego o wymiarach 60x120 cm jak i 70x140 cm. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w przypadku tego rozmiaru pościeli boki kołderki muszą być już na zakładkę w łóżeczku niemowlęcym gdyż pościel jest szersza od szerokości standardowego łóżeczka która wynosi 60x120 a nie wszystkim to odpowiada. Poduszka dla takiego maluszka oczywiście musi być płaska. U nas jej grubość wynosi ok 3 cm.

Jeśli zastanawiacie się nad zakupem pościeli do łóżeczka niemowlęcego weźcie pod uwagę tylko te dwa rozmiary 75x100 cm : który w zupełności wystarczy do okrycia takiego maleństwa lub 120x90 który posłuży na kolejne lata dla dziecka.

I ostatni rozmiar pościeli to 100x135 cm dedykowany do łóżeczka 70x140 cm lub 80x160 cm. Decydujcie się na ten rozmiar tylko wtedy kiedy dziecko będzie spało w większym łóżeczku.

Dobór odpowiedniej pościeli dla maluszka jest bardzo ważny,ponieważ w początkowych miesiącach życia sen jest dla dziecka niezbędny do prawidłowego rozwoju – wyspane niemowlę jest silniejsze, sprawniejsze, zdrowsze i pogodniejsze.

Wiadomo, że dziecko zaraz po urodzeniu śpi właściwie cały czas. Budzi się wyłącznie na jedzenie: potrafi spać nawet 18–20 godzin na dobę. Jego centralny układ nerwowy jest jeszcze bardzo niedojrzały i musi często „się wyłączać”, by nadmiar bodźców nie zakłócił procesu jego rozwoju. Im niemowlę starsze, tym dłuższe są okresy jego czuwania, a okresy snu nieco się skracają. Mimo to półroczne dziecko śpi jeszcze w ciągu dnia i łącznie przesypia ponad połowę doby. Roczny malec spędza w łóżeczku około 13 godzin

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl